O mně

Jiří Vozka o mně

Jmenuji se Jiří Vozka (1978) a golfu se věnuji v podstatě celý život. Dá se říct, že jsem se na golfovém hřišti narodil. Můj praděda Josef Samec stál u zrodu jednoho z nejstarších golfových hřišt v České republice, spolupodílel se na jeho založení a následně o něj několik let pečoval. Byl to první greenkeeper na golfovém hřišti Líšnice na Praze západ, kde od narození bydlím, trénuji a kde jsem začínal hrát jako malý kluk.

Když mi byly 4 roky, chodil jsem se dívat na místní hráče, kteří na Líšnici přijížděli a zkoušel to sám s podporou mého táty a maminky, kteří také hráli, protože v té době žádní trenéři nebyli. Táta mi mou první hůl zkrátil z dřevěné hickory hole, protože v té době se žádné hole pro děti nedaly sehnat, to až později jsem dostal dětský půlset značky Wilson i s bagem, které mi sehnal místní klub na zápůjčku. Jak se klub rozrůstal a pořádalo se stále více místních turnajů, měl jsem šanci být více vidět a v zásadě jsem všechny dětské a pak i juniorské turnaje vyhrával.

Následně jsem získal od České golfové federace pozvánku do Národní juniorské reprezentace a můj první turnaj bylo Juniorské mistrovství Evropy družstev v Rakousku v roce 1996. Po úspěšném dokončení střední odborné školy jsem jako autorský dozor přijal nabídku na výstavbu golfového hřiště Ještěd, na jehož projektu jsem se aktivně podílel spolu se svým tátou. Po návratu ze severních Čech byl jasnou volbou vstup do PGA (Professional Golf Association) a budování pozice trenéra.

Byl jsem jedním z prvních trenérů na golfovém hřišti Zbraslav, kde jsem se věnoval zejména tréninku dětských a juniorských golfových talentů. Na tomto místě jsem působím od roku 2008.

Trénuji primárně na golfovém hřišti Líšnice a Zbraslav, ale golfové tréninky a firemní akce je možné dohodnout kdekoli. V průběhu roku též organizuji pobytové tábory pro děti, golfové víkendy a golfové zájezdy do zahraničí.

Jako hráč se aktivně věnuji hickory golfu, sběratelství holí a míčů. Zúčastňuji se hickory turnajů u nás i v zahraničí. Rád své znalosti a schopnosti předám novým zájemcům o trénink hickory golfu a pomohu jim i s výběrem vhodného historického vybavení.


Vzdělání
Střední odborná škola s maturitou–obor dendrologie
PGA Five Star Golf Academy, vzdělávání trenérů golfu
Kurz PGA Rozhodčí golfu
Kurz golfové architektury
PGA Trenérská specializace - děti a mládež
Certifikovaný kurz zdravotníka a kurz první pomoci pro děti

Zájmy
Sport – moderní golf a hickory golf, pétanque, fitness, vysokohorská turistika, retro cyklistika
Ostatní – kulinářství, výživa, příroda, chovatelství, zahradní architektura, veteráni, motorismus, sběratelství Trabantů, cestování

Jazyková vybavenost angličtina

Rodina a zvířata
syn Šimon (2009) a Matouš (2011)
pečující o 8 zachráněných koček